60% по-малко инвестиции заради Борисов !

60% по-малко инвестиции заради Борисов !


Борисов изгони инвеститорите !
Близо 60% от инвеститорите избягаха от страната !
Според БНБ за януари-декември 2016 г. Вложенията са 683 млн. евро, а това е около 1 млрд. евро по-малко спрямо 2015 г., когато възлизаха на близо 1.7 млрд. евро.

Подобно понижение не е наблюдавано от идването на Борисов 1 от 2009 г., когато сривът е доста по-голям.
Нетните постъпления от инвестиции на чужденци в недвижими имоти за миналата година са 54.9 млн. евро, докато година по-рано бяха 72.5 млн. евро.

Най-голям дял в инвестициите в недвижими имоти за цялата 2016 г. имат швейцарците, които са инвестирали 22.7 млн. евро – 41.4% от общия размер.

Efekt 2

След тях се нареждат руснаците със 7.5 млн. евро – 13.7%. В челната тройка са и норвежците, които са налели 6.1 млн. евро, или 11.1% от общия размер на вложенията.
В българската икономика ще влязат 400 млн. лв., които разкриват потенциал за нови 6000 работни места през 2017 г.

Такава прогноза направи преди дни Българската агенция за инвестиции на базата на подадени заявления за 20 бъдещи проекта.
Интересът отново е насочен към: компютърна и комуникационна техника, електрически съоръжения, машини и оборудване, текстил и облекло, химични продукти, изделия от каучук, пластмаси и хранителни продукти.Стамен Янев

Според шефа на агенцията Стамен Янев много бързо трябва да се създадат условия за обучение на квалифицирана работна ръка, която инвеститорите търсят.

Ние от Blife.eu ще добавим, че бизнес климатът в България остава лош, като по много показатели страната е зад Албания, Косово, Македония.
Най-слабите места са корупцията и неприлагането на законите. Това показват резултатите от новата годишна анкета на германо-българската индустриално-търговска камара (ГБИТК). Тя се прави всяка година в 16 държави от Централна и Източна Европа, като сега са анкетирани общо 1311 компании. За България мнението на тази група е важно, защото те притежават едни от най-големите производствени предприятия в страната. Второто слабо звено на нашата държава е образованието – и висшето, и професионалното. Новост е последната позиция на страната при обществените поръчки.

С администрацията продължава да се работи трудно, констатират инвеститорите. Единствената положителна новина в сравнение с миналата година е, че през 2015 г. германските инвестиции в България са се увеличили до 176 млн. евро (предходната година те бяха отрицателни – минус 276 млн. евро), а търговският стокообмен между двете страни е достигнал рекордните 6.3 млрд. евро. Въпреки това по-голямата част от германските компании не планират да инвестират или да увеличават служителите си тук през тази година.

Няма как бизнесът да е доволен след като липсват гаранции от страна на държавата !
Бизнесът е подложен на рекет и кръговете на ТОЙ и КОЙ направо го превземат със смесени дружества и после го източват.

Пресен пример е веригата ТЕХНОМАРКЕТ, която не е получавала наемите си от Пеевски, а напротив той им завежда дела и така времето си върви, разходите се трупат, парите се източват, а съдът отсъжда така както нашите политици му наредят ! Кой нормален инвеститор ще инвестира у нас след като колегите му му кажат, че ще бъде рекетиран, грабен и изнудван, а качеството на работа на работниците е по-ниско от задължителното за даденият сегмент ! Кой нормален работодател ще дойде у нас след като не се знае дали след като построи завод няма да дойдат и да му поискат 50% от бизнеса от ГЕРБ?

Иначе цялата държавна машина се впряга докато той бъде принуден да напусне, а инвестициите направени тук просто се преразпределят от фирми близки до властта!
Екипът на Blife.eu Ви благодари за доверието с молба към Вас споделяйте публикациите ни истината има право да бъде чута.Благодарим Ви!

Сайта не носи отговорност за написаните коментари

Loading...

loading...

Ние не разполагаме с ресурсите да проверява информацията, която достига до редакцията и не гарантираме за истинността ѝ, поради което, в края на всяка статия е посочен източникът ѝ, освен ако не е авторска. Възможно е тази статия да не е истина, както и всяка прилика с действителни лица и събития да е случайна.