КМЕТЪТ НА РАЗЛОГ ИНЖ. КРАСИМИР ГЕРЧЕВ ПОДАРИ ГЕРБА НА ОБЩИНАТА НА ПЕТЪР ЧОРЕВ ЗА БАРЕЛЕФА МУ НА СВЕТИ ГЕОРГИ ПОБЕДОНОСЕЦ
Градоначалникът на Разлог се срещна с младия талант Петър Чорев от с. Елешница, който наскоро сътвори барелеф на Свети Георги Победоносец в скалите над родното си село.
Инж. Герчев му връчи герба на общината, в знак на уважение и за принос в развитието на културното наследство, а Петър Чорев подари на кмета своя картина на Васил Левски, нарисувана с кафе.
Барелефът на Свети Георги Победоносец се намира под м. „Четирите бора“ в с. Елешница и е с размери 3,80-височина и 3,30-широчина. Скалата, на която е издялкано изображението се намира на стратегическо място, което се вижда от голяма част от селото, успоредно на камбанарията на църквата. Изработката е била изключително трудна, споделя майсторът, заради опасното място, на което се намират скалите. Необходими са били повече от два месеца на Петър Чорев, за да придобие скалата сегашния си облик, а за направата й е използвал триметрово скеле.
Идеята за барелефа се заражда съвсем случайно преди 3-4 години, казва още 27-годишният Петър, който от малък обича да твори и рисува, затова и завършва дърворезба, а след това и изобразително изкуство.
Пътеката до барелефа вече е почистена и води много туристи и любители на изкуството да творбата. Предстои да се монтират осветителни тела, а изображението да се обработи със специални лепила, които да го предпазят от климатичните условия. Петър Чорев добавя, че поема инициативата по освещаване на творбата, а след като се завърне от чужбина, започва работа по нов проект, който също ще бъде гордост за жителите на с. Елешница и на община Разлог.
Анелия Дункина-Дебелушина
Източник: Facebook
Ние от Blife.eu публикуваме Фейсбук съдържание на основание т. 2.4 от Statement of Rights and Responsibilities на Фейсбук: ”Когато публикуваш съдържание или информация, използвайки настройката “публично”, това означава, че позволяваш на всеки, включително и на лица извън Фейсбук, достъпа до и употребата на тази информация, както и да я свързват с теб (например с твоето име и профилна снимка).
Ние не разполагаме с ресурсите да проверява информацията, която достига до редакцията и не гарантираме за истинността ѝ, поради което, в края на всяка статия е посочен източникът ѝ, освен ако не е авторска. Възможно е тази статия да не е истина, както и всяка прилика с действителни лица и събития да е случайна.