Законът си е закон!

Законът си е закон!


Законът си е закон!
Една история, която всеки трябва да прочете!
През 1935 година в Ню Йорк съдили жена за кражба на хляб. Съдия бил Фиорело Лагуардия-Малкото цвете. На подсъдимата скамейка се оказала възрастна жена. „Дъщеря ми е болна, а мъжът ѝ я изостави. Двете ми внучета гладуват, откраднах хляб за да ги нахраня.“, опитала се да се защити жената. „Тя трябва да бъде наказана. Кражбата не трябва да бъде оправдавана“, потвърдил иска си собственика на магазина. „Законът си е закон! Глобявам ви 10 долара или 10 денонощия арест. 10-те долара трябва да бъдат платени в касата на съда, след заседанието“, отсъдил съдията. „Освен това глобявам всички присъстващи в залата по 1 долар, в това число глобявам и себе си, за това, че живеем в град, където възрастна жена е принудена да краде, за да нахрани своите внуци. Съдебният пристав да събере глобите незабавно и да предаде парите на подсъдимата.“ Всички в залата дали повече от долар за жената, включително и собственика на магазина, от който жената откраднала хляба. В това е и разликата между съчувствието и състраданието. Съчувствието вижда бедата и изказва съжаление, а състраданието вижда бедата и казва: „Аз ще помогна!“
Източник: Фейсбук
Истината е, че всеки един от нас трябва да отвори сърцето и душата си за другите и само ако ние променим себе си към по-добро ще променим и системата, и държавата,
и светът около нас !

Това е една история, която ни учи да бъдем по-добри! Сподели я с приятели, бъди преносител !

Ние от Blife.eu публикуваме Фейсбук съдържание на основание т. 2.4 от Statement of Rights and Responsibilities на Фейсбук: ”Когато публикуваш съдържание или информация, използвайки настройката “публично”, това означава, че позволяваш на всеки, включително и на лица извън Фейсбук, достъпа до и употребата на тази информация, както и да я свързват с теб (например с твоето име и профилна снимка).

Efekt 2

Сайта не носи отговорност за написаните коментари

Loading...

loading...

Ние не разполагаме с ресурсите да проверява информацията, която достига до редакцията и не гарантираме за истинността ѝ, поради което, в края на всяка статия е посочен източникът ѝ, освен ако не е авторска. Възможно е тази статия да не е истина, както и всяка прилика с действителни лица и събития да е случайна.