Покъртителна снимка на босо момченце в калта и Дядо Коледа разтърси Фейсбук! 6-годишното детенце джапа без чорапи и обувки в студа из ромския квартал „Изток“ в Кюстендил
Босо момченце насред зима взриви социалните мрежи навръх Коледа. Детето е едва 6 годинки и в продължение на месеци гази босо в кал в ромския квартал „Изток“ в Кюстендил, съобщаво „Монитор“. Първи на драмата попаднал ромският общественик Стефан Лазаров, който е бил дългогодишен кмет в махалата. „През всички тези години никога досега не бях виждал босо дете през зимата. През лятото ходят без обувки, но е топло. Представете си сега, че това дете гази в кал и лед“, разказва Лазаров пред „Монитор“.
Момченцето се казва Янис и е едно от седемте деца в семейството на Шаро и Комбата. Така били известни бащата и майката на децата.
Малкият Янис не можа да разбере какво е Коледа, празник или подаръци. Единствен при него отиде бившият кмет, облечен с костюм на Дядо Коледа. Последва благотворителна инициатива и от вчера детенцето вече има обувки.
„Направихме това за всички бедни деца. Събрахме дрехи и обувки, които им раздадохме. Сега ще могат да посрещнат Новата година подобаващо, не голи и боси“, казва още Стефан Лазаров.
След публикуване на снимката с босото момче в интернет, последваха множество коментари и възмущение от случващото се с децата на бедните семейства.
„Няма значение от какъв етнос си, децата са деца и не бива да бъдат в такова положение“, гласи един от многобройните коментари под снимката на Янис във Facebook.
Източник: www.blitz.bg/
Ние от Blife.eu ще добавим, че децата не могат да избират Родината си нито вероизповеданието, нито идентичността си, нито могат да избират къде да се родят и това не трябва да се случва никъде по света не само у нас ! Ще добавим, че това го нямаше по времето когато беше дядо мраз ! Тази демокрация донеси само бедност на всяка една уж демократична нация!
Екипът на Blife.eu Ви благодари за доверието с молба към Вас споделяйте публикациите ни истината има право да бъде чута.Благодарим Ви!
Ние не разполагаме с ресурсите да проверява информацията, която достига до редакцията и не гарантираме за истинността ѝ, поради което, в края на всяка статия е посочен източникът ѝ, освен ако не е авторска. Възможно е тази статия да не е истина, както и всяка прилика с действителни лица и събития да е случайна.