Никакви мерки за справяне с битовата престъпност по малките населени места !
Правителството не симулира и грам воля с този проблем ! Кварталните полицай си пият бирата и използват традиционните заучени отговори на всяка устна жалба:
1. Това е от личен характер не ме занимавай!
2. Кражбата е под една минимална заплата и ще го прекратят по маловажност, няма смисъл!
3. Имаме недостиг на хора, а аз мога ли да бъда едновременно в пет села!
4. Обърнете се към кметът или кметицата това не е за нас! 5. Това е от частно правен характер не е за нас!
6. Ела напиши си жалбата ама от сега ти казвам нищо не можем да направим!
Дълъг е списъкът с думите, който ще чуете ако сте обект на посегателство и се жалвате !
Ето така народът губи вяра в органите на реда !
В същото време ставаме свидетели на редица нарушения за който кварталният полицай си затваря очите !
По-големият брой земеделска техника няма регистрационни табели (на кратко без номера и без винетки, без застраховки) ей така се движи в населените места и извън тях !
Няма кръчма или магазин в който продават алкохол и пред него да няма спрени поне няколко автомобила, но кварталният си обръща главата и не вижда, че масово се пие и се кара особено по празниците правят го демонстративно, но нали са омазани в доноснически схеми така е !
Абе някой виждал ли е полицай да си плаща кафето или безалкохолното някъде, а най-много да се подпише на касовият бон, че да може сервитьорът да се отчете пред бармана !
После от къде тръгвала корупцията и беззаконието, ами от тези, който трябва да съблюдават за него !
Защо ние нужна полиция като не се декларират самите престъпления, а при декларираните процентът в страната на разкриваемост е 0.2%- 0,3%, което повече граничи към нулата от колкото към някакви статистически проценти !
Карай да върви заплатата и стажа, а другото „мижай да те лажем“!
А от къде се вмирисва рибата можем само да гадаем !
Екипът на Blife.eu Ви благодари за доверието с молба към Вас споделяйте публикациите ни истината има право да бъде чута.Благодарим Ви!
Ние не разполагаме с ресурсите да проверява информацията, която достига до редакцията и не гарантираме за истинността ѝ, поради което, в края на всяка статия е посочен източникът ѝ, освен ако не е авторска. Възможно е тази статия да не е истина, както и всяка прилика с действителни лица и събития да е случайна.